Neznámý letící předmět poškodil přední sklo Mercedesu. Policie hledá svědky

OLOMOUCKO – Řidič, který jel v pátek odpoledne po dálnici z Vyškova do Olomouce, zaregistroval letící předmět o velikosti asi tenisového míčku. Přestože řidič ve snaze vyhnout se mu strhl řízení vpravo, střetu s předmětem nezabránil a ten mu poškodil přední sklo. Policie se nyní snaží nehodu objasnit a hledá její svědky.

V pátek 31. ledna asi v 15:45 hodin projížděl v pravém jízdním pruhu dálnice z Vyškova do Olomouce mezi obcemi Olšany u Prostějova a Hněvotín 44letý řidič s Mercedesem Benz červené barvy. Řidič během jízdy zaregistroval neznámý letící předmět o velikosti přibližně tenisového míčku, který pravděpodobně odlétl od některého z aut jedoucích před ním. Tento předmět směřoval přímo na jeho vůz. Řidič ve snaze vyhnout se mu, strhl řízení vpravo, přičemž se bokem vozu otřel o svodidla. Tímto se mu ale nepodařilo zabránit střetu s letícím předmětem a došlo k zasažení a poškození čelního skla. Policisté při ohledání místa nehody nezjistili poškození svodidel, zůstal na nich pouze otěr červené barvy, a nenašli ani předmět, který poškodil čelní sklo vozidla. U řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Ke zranění osob nedošlo. Škoda na autě byla stanovena na 100 tisíc korun.

„Nyní se s žádostí o pomoc při objasnění okolností nehody obracejí na kolemjedoucí řidiče, či případné další svědky, kteří by mohli poskytnout jakýkoli poznatek k této nehodě. Pomoci by jim také mohly záběry z kamer umístěných ve vozidlech, která v inkriminované době místem projížděla. S jakoukoli informací k předmětné nehodě se svědci mohou obrátit na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.