Sanitka skončila v příkopu i s pacientem: Zasahoval vrtulník!

PLZEŇSKO – U obce Chválenice dnes potkala sanitku záchranné služby tragédie, když spěchala s pacientem do Fakultní nemocnice Lochotín. Bohužel nepřízní osudu se jim nepodařilo do požadovaného cíle dojet.

Kolem půl jedenácté došlo u Chválenic k nešťastné nehodě sanitky. Na místo neštěstí byl povolán vrtulník K7, který se právě vracel na základnu. Na pomoc přispěchaly také dva další vozy záchranné služby. „Z nehody byli transportováni všichni účastníci s lehčími a středně těžkými zraněními. Pacient utrpěl lehčí zranění v oblasti horní končetiny a byl transportován pozemní cestou do FN na Lochotíně. Vrtulníkem byla do nemocnice přepravena zraněná zdravotní sestra,“ uvedla mluvčí záchranky Mária Svobodová.

Mluvčí policie Veronika Hokrová k nehodě podala tyto informace: „Sanitka se zapnutým světelným signalizačním zařízením směřovala od Chválenic na Losinou. Za Chválenicemi se v pravotočivé zatáčce řidič dostal do neřízeného smyku, vyjel vpravo mimo silnici, kde následně havaroval v travnatém příkopu. Regulaci provozu provádí dopravní policisté kyvadlově. Alkohol byl u řidiče vyloučen na místě. Při dopravní nehodě došlo ke zranění tříčlenné posádky vozu. Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření. Žádáme řidiče, aby místem projížděli s největší opatrnosti. Vozovka bude v průběhu šetření nehody na několik minut uzavřena, a to z důvodu vyproštění vozidla.“

Zdroj: HZS