Kostičkohraní vtáhne do hry malé i velké návštěvníky vsetínského zámku

Foto: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – Novou výstavu Svět kostiček: SEVA si od února nenechaly ujít stovky velkých a malých návštěvníků zámku Vsetín. V neděli stavebnicové hrátky vyvrcholí prvním celodenním rodinným programem s názvem Kostičkohraní. Kromě prohlídky výstavy na vás čeká dobrodružná zámecká pátračka nebo tvůrčí dílna s výrobou figurek.

Autorem výstavy je sběratel, designer a stavitel Petr Šimr, který před dvěma lety na vsetínském zámku slavil velký úspěch se stavebnicí LEGO. Tentokrát z Prahy na Valašsko přivezl desítky exponátů z legendární české stavebnice SEVA. „Návštěvníci mohou vidět běžné tovární sety i vlastní tvorbu Petra Šimra. K té nejnovější patří třeba unikátní kolekce na téma Noemova archa s nádhernými modely zvířat,“ přiblížila kurátorka výstavy Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko.

Svět kostiček neláká jen na hotové exponáty, návštěvníci si mohou poskládat i své vlastní. „K dispozici je pro ně zvláštní herna,“ prozradila Méhešová. Zájemci si také mohou na recepci pořídit stavebnici SEVA za zvýhodněnou cenu.

První ze dvou doprovodných akcí pod názvem Kostičkohraní proběhne v neděli 9. února. Na příchozí čeká krom prohlídky výstavy a SEVA herny i tvůrčí dílna s výrobou figurek z výstavy a oblíbená zámecká pátračka s tematickými úkoly. „Akce probíhá od 9 do 16 hodin. Je ale na vás, kdy přijdete a kolik času u nás strávíte. Těšíme se na vás,“ pozvala lektorka Muzea regionu Valašsko Zuzana Hrabovská. Druhé Kostičkohraní se chystá na sobotu 21. března.

Foto: Muzeum regionu Valašsko