Silný vítr a sníh zaměstnávají hasiče na Vysočině

Silný vítr láme na Vysočině stromy a větve a zaměstnává hasiče. Foto: HZS Kraje Vysočina

VYSOČINA – Předpověď meteorologů se vyplnila, a tak se všechna území Vysočiny od rána 4. února potýkají se silným větrem, který má podle meteorologů dosahovat až 65 km/h. Nejvíce řádí na Jihlavsku a Třebíčsku. Jen od rána už hasiči vyjížděli dvacetkrát.

„Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace, a bránily tak plynulému provozu,“ informovala kolem 9.30 hodin mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.
K silnému větru, který má podle výstrahy meteorologů trvat do dnešní 18.00 hodiny, se navíc přidává sníh. V polohách nad 600 metrů se tak budou vytvářet sněhové jazyky. Výstraha s vysokou pravděpodobností výskytu platí na území Havlíčkobrodska a Žďárska, tedy ve vyšších polohách Vysočiny. Za 12 hodin by mělo připadnout do 7 cm nové sněhové pokrývky. „Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ zdůrazňují meteorologové na webových stránkách.