V únoru se budou v Boleslavi znovu kácet stromy. Lokality budou v zájmu bezpečí označeny! 

Ilustrační foto: pixabay

MLADÁ BOLESLAV – V parku Štěpánka v Mladé Boleslavi se budou opět kácet stromy, přitom už jen loni jich padlo na pět set kusů. Podle radnice jde ale stále o následky několikaletého sucha a ničivého působení hmyzích škůdců, které se projevují v lesích i parcích po celé republice.

Sucho, nedostatečná kondice a kůrovec poznamenaly postupně další zeleň a město bude muset podle Pavla Šubrta z mladoboleslavské radnice opět vykácet na Štěpánce větší množství stromů, především borovice, modříny a břízy. Po získání povolení se předpokládá, že kácení začne v průběhu února a mělo by skončit v mimovegetační době do konce března.

Větší koncentrace suchých a nemocných stromů jsou například v lesním porostu na rohu Zahradníkovy a Vančurovy ulice, hodně se bude kácet i v Havlíčkových sadech a Trávnického sadech, ale na stromy označené červenými značkami můžete již nyní narazit i na řadě dalších míst. Mezitím již začala redukce menších stromků, na které není nutné vydávat povolení.

Kůrovec na modřínu v Mladé Boleslavi. Foto: archiv města

“Podrobnosti o množství stromů určených ke kácení i nejvíce postižených lokalitách bude město zveřejňovat průběžně podle aktuální situace a vydání potřebných povolení. Lokality, v nichž bude působit těžká technika a dřevorubci a kam by lidé v zájmu vlastní bezpečnosti neměli vstupovat, budou v terénu zřetelně označeny,” uvedl Pavel Šubrt.