Podvodník obral firmu o tři čtvrtě milionu. Vydával se za šéfa

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Uherskohradišťští kriminalisté se od pondělí zabývají podvodem, který stál firmu sedm set šedesát tisíc korun. K získání peněz stačil dosud neznámému pachateli pouze mail. „Pachatel se tímto jednáním dopustil trestného činu podvod. Po dopadení mu hrozí až osmileté vězení,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Podvodník vydávající se za jednatele společnosti poslal v půlce ledna obchodní manažerce firmy e-mail s dotazem na jejich bankovní zůstatek. Poté, co mu odpověděla, jí zaslal pokyn k platbě ve výši přes osmnáct tisíc euro. „Vzhledem k tomu, že v minulosti již několikrát takto manažerka s šéfem, který byl na zahraniční cestě, platby prováděla, požadované peníze odeslala,“ vysvětlila Kyšnerová.

O týden později poslal falešný šéf další pokyn k platbě. Žena tentokrát odeslala dvanáct tisíc euro. Podobný mail obdržela i toto pondělí, znění dotazu jí ale úplně nedávalo smysl. Proto šéfovi, který byl již v České republice, zavolala. Ten ale o žádných platbách nevěděl.

Podle policie se na Uherskohradišťsku nejedná o ojedinělý případ. „Již v minulosti se kriminalisté s obdobnými skutky setkali. Apelujeme proto na firmy, aby své transakce řádně prověřovaly a nestaly se tak terčem podvodníků,“ upozornila Kyšnerová.