Popadané stromy zaměstnaly hasiče v celém Libereckém kraji

LIBERECKÝ KRAJ – Výstraha, kterou včera vydali meteorologové pro území Libereckého kraje, se vyplnila. Hasiči řešili od brzkých ranních hodin po celém kraji celkem 57 událostí.
Jednalo se zejména o popadané stromy a větve přes komunikaci, které bránily plynulému provozu. Za pomoci motorových pil je hasiči postupně všechny z komunikací odstranili.

Na Liberecku se hasiči nezastavili již od samého rána, počet událostí se vyšplhal na sedmnáct. „Těžký sníh v kombinaci se silným větrem tam zapříčinil pád stromu a poničil pod ním zaparkované auto a plot, i zde hasiči za pomocí pily strom rozřezali a odstranili,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Lucie Hložková. Ve Stráži nad Nisou hasiči likvidovali strom, který byl nebezpečně nakloněn nad komunikací a visel v telefonních kabelech.

Ani na Jablonecku se hasiči nenudili. V Jiřetíně pod Bukovou spadlý strom částečně zasáhl i přilehlou garáž. Během celého dne tam hasiči řešili celkem dvacet událostí, souvisejících s popadanými stromy. Ve Vysokém nad Jizerou došlo k dopravní nehodě sypačského vozu, který se vlivem dopravní nehody dostal mimo komunikaci, zde hasiči provedli protipožární opatření. Komunikace v místě události byla po dobu zásahu nesjízdná.

Na Semilsku vyjeli hasiči celkem k sedmnácti událostem a na Českolipsku ke třem událostem. V posledních hodinách je situace v kraji již klidnější.

Foto: HZS LK