Tragická nehoda! Havarované vozidlo „samo“ zavolalo záchranáře!

Foto: HZS ScK

MLADÁ BOLESLAV – K vážné dopravní nehodě  způsobené silným větrem došlo 5. 2. v Sudoměři u Zbraslavi, kde došlo k pádu vzrostlého stromu na auto. Hasiči na místě rozřezali strom a ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou zraněného řidiče vyprostili. Bohužel utrpěl mnohačetná poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.

Svědkem události byl řidič protijedoucího vozidla, kterému do jízdní dráhy ve chvíli, kdy se vozidla míjela, spadly úlomky větví stromu. K jeho zranění nedošlo. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému a po dobu odklízení následků dopravní nehody byla komunikace zcela uzavřena. Zprůjezdněna byla krátce před desátou hodinou.

Jedno z havarovaných vozidel „samo“ zavolalo o pomoc všechny složky záchranného systému prostřednictvím systému eCall. Ten je povinný v nových vozech od roku 2018. Pokud nabouráte a nehlásíte se, automatická aktivace oznámí na tísňovou linku 112, že auto mělo nehodu, a nahlásí i souřadnicemi GPS přesné místo.

AKTUALIZACE