Chřipka v kraji stále řádí. Epidemie by měla v příštím týdnu dosáhnout vrcholu

Ilustrační foto. Zdroj: shutterstock.com

ZLÍNSKÝ KRAJ – Čekárny lékařů se stále plní nemocnými. Oproti minulému týdnu narostl v kraji počet lidí nakažených chřipkou o 39 procent. Podle hygieniků je tak Zlínský kraj ve fázi celoplošné epidemie.

Zaznamenaný počet případů akutních respiračních onemocnění stoupl na dva tisíce ze sto tisíc obyvatel. Chřipkou je pak nakaženo 454 osob ze sto tisíc. „Nejvíce nemocných akutními respiračními nákazami i chřipkou je u školáků a dětí do pěti let, ale významně se zvyšuje nemocnost chřipkou u osob nad 65 let, tedy ve velmi rizikové skupině,“ informovali dnes odborníci z krajské hygienické stanice.

Hygienici předpokládají, že v příštím týdnu dosáhne nemocnost svého vrcholu. „Celkem ve Zlínském kraji evidujeme pět závažných průběhů chřipky typu A. V souvislosti s tímto onemocněním nemáme hlášené úmrtí,“ dodali odborníci.

Z preventivních důvodů stále trvá omezení návštěv v některých zařízeních včetně domovů pro seniory, pro osoby se zdravotním postižením a v domovech se zvláštním režimem na celém území kraje. Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních platí od pátku 31. ledna v Baťově nemocnici a také Kroměřížské nemocnici, od soboty 1. února pak v Uherskohradišťské a Vsetínské nemocnici.