Domácnosti bez elektřiny a uzavřené tratě. Jihočeši odstraňují následky bouře Sabine

ilustrační foto (zdroj FB Správa železnic)

JIHOČESKÝ KRAJ – I když je situace na jihu Čech o poznání klidnější než včera, do večera i nadále platí výstraha Českého meteorologického ústavu, i když už s nízkým stupněm nebezpečí. V platnosti je také energetiky vyhlášený kalamitní stav. A stále je mimo provoz i několik železničních tratí.

Podle našich informací je v Jihočeském kraji i nadále okolo 9 000 domácností bez elektřiny. „Všichni dostupní montéři a technici jsou nasazeni v terénu a pracují na odstranění poruch. Děláme maximum pro obnovení dodávek elektrické energie,“ uvedla za distribuční firmu Martina Slavíková.

Elektrická energie stále například nefunguje na asi třetině území Českokrumlovska. Jedná se zejména o Vyšší Brod, Horní Planou a okolí. „Energetici na vyhledávání a odstraňování poruch intenzivně pracují,“ píše se na facebookovém profilu města.

Podařilo se nám také zjistit, které úseky železnice na jihu Čech jsou stále mimo provoz. Důsledkem je odstraňování stromů či jejich hrozící pád na železniční tratě. „Vzhledem k dozvukům bouře a trvající nepřízni počasí máme i dnes tratě a traťové úseky se zastaveným provozem. Obnovili jsme drtivou většinu včerejších, ale máme i nějaké nové,“ uvádí Správa železnic na svém twitteru.

194 Polná na Šumavě – Kájov
197 Prachatice – Volary
225 Jindřichův Hradec – Kamenný Malíkov (pád stromu)
227 Slavonice – Dačice (pád stromu)
194 Kájov – Červený Kříž
195 Rybník – Lipno
197 Volary – Nové Údolí
198 Vimperk – Volary
199 České Budějovice – České Velenice