Problémy v příměstské dopravě i energetice, meteorologové rozšiřují výstrahu i na středu!

Foto: ČEZ

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Po nočním zklidnění vítr v úterý po ránu opět nabral na síle a foukat by mělo celý den. Výstraha meteorologů měla původně končit dnes v 20:00, nakonec ji rozšířili i na středu do 18.00. Přes noc bude sice foukat méně, během zítřejšího dne se ale vítr opět zvedne.

Hasiči aktuálně stále vyjíždějí k popadaným stromům a odstraňují následky vichru. Dnes od 8 hodin ráno do tří odpoledne v souvislosti s větrem evidovali 115 událostí, od výhlášení výstrahy už celkem 1415 událostí. Silničáři dále varují před silným nárazovým větrem na dálnicích.

Nepříznivé povětrnostní podmínky jsou hlášeny na D11 mezi km 0 a 86. Silný vítr přetrvá cca do 20:00. Na D1 0-45 km je hlášen nárazový vítr a snížená dohlednost vlivem srážek. Na D4 31,5 km na trase Háje – Praha došlo k nehodě 2 osobních automobilů. Na D8 34 km ve směru na Ústí nad Labem havarovalo nákladní vozidlo do svodidel. Na Kralupsku jsou silnice II. a III. tř sjízdné se zvýšenou opatrností. Převládá silný severozápadní vítr.

Problémy v dopravě

Už během ranní dopravní špičky obyvatelé některých oblastí Středočeského kraje opět neunikli potížím v dopravě. Na Příbramsku kromě silného větru potrápila řidiče také intenzivní sněhová přeháňka. U Narysova sjel autobus na kluzké silnici do příkopu, naštěstí nikdo nebyl zraněn.  Dva spadlé stromy na D4 a D10 byly rychle odstraněny a provoz udržen bez omezení.

V příměstské dopravě došlo k nepravidelnému provozu na lince S7 a S9,  omezen nebo zastaven byl provoz na železničních tratích na Rakovnicku, Berounsku, Benešovsku a v Posázaví. Aktuálně je omezen nebo zastaven je provoz na některých železničních linkách: S2, S7, S9, S20, S22, S32 ,S53, S80, R23, R49 a autobusu 604.

Bez elektřiny

Kvůli silnému větru je ve Středočeském kraji bez elektřiny stále zhruba 10 000 odběratelů. Přibyly další poruchy v už postižených lokalitách. V části kraje nadále trvá kalamitní stav, který vyhlásil ČEZ. K nejpostiženějším oblastem se zařadily Benešovsko, Rakovnicko, Kladensko, Příbramsko a Mladoboleslavsko. ČEZ hlásí, že se daří připojovat další a další odběratele zpět k distribuční soustavě. Informace o předpokládaném termínu odstranění poruchy pro konkrétní obce či města jsou uvedeny zde na základě aktuální situace v terénu. Případné poruchy je možné i nadále hlásit na bezplatnou linku 800 850 860, popřípadě prostřednictvím webu.

Foto: Správa železnic