Třem tisícům Rožnováků končí platnost řidičských průkazů

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V průběhu roku vyprší platnost řidičáků třem tisícům řidičů, kteří mají trvalé bydliště v Rožnově, nejvíce v měsících srpnu, říjnu a listopadu. Výměnu lze provést tři měsíce před skončením platnosti, nic se za ni neplatí. Poplatek 200 korun je pouze při změně bydliště nebo příjmení.

„Lhůta pro vydání nového řidičského průkazu je 20 dní, lze však také požádat o tzv. „blesk“ ve zkrácené lhůtě do pěti pracovních dní za poplatek 700 korun. K žádosti je třeba doložit platný doklad totožnosti a stávající řidičský průkaz, není třeba již dokládat papírovou fotografii,“ uvedla Eva Pernická, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Rožnov.  Řidičské průkazy si řidiči mohou vyměňovat každé pondělí a středu od 8 do 11 hodin a od 12 do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 11 hodin a od 12 do 14 hodin na odboru dopravy Městského úřadu Rožnov na ulici Letenská 1918, v kanceláři číslo 111. Vyměnit průkazy lze i na kterémkoli úřadu obce s rozšířenou působností.

Pokud si řidiči svůj průkaz nevymění včas, můžou dostat pokutu. Ta je 2000 korun, v případě správního řízení 2500 korun.