Masky a kejklíři ovládnou Český Krumlov!

ČESKÝ KRUMLOV – V programu Krumlovského masopustu 2020 nebude chybět tvoření masek a rytmických nástrojů, řemeslná ulička s masopustními koblihami, jarmark s prasetem, ani originální hudební doprovod. Chcete mít s dětmi památku na tuto akci? Žádný problém, otevřené řemeslné dílny vám nabídnou možnost naučit se dovednostem našich předků od hrnčíře po sklářky. Nebo se raději zapojíte do průvodu maškar?

Masky inspirované tématem „Pohostinné setkání“ si můžete na místě vyrobit stejně, jako nějaký rytmický nástroj, protože jistě uznáte, že k masopustnímu průvodu hudba, ruchy a rytmika patří. Necháte se provoněnou řemeslnou uličkou zavést do pekařské dílny, kde se budou na kachlových kamnech smažit tradiční masopustní koblihy? Ňam! V rámci klášterního programu se můžete těšit na masopustní trh doplněný o tradiční pochutiny a zabíjačku. Úplně všechno vám zahraje Hrajeto, což je místní harmonikářské duo Fanda a Martin, a dětský soubor Jitřenka vám zatančí oblíbenou růžičkovou koledu z Doudlebska.

Náměstí Svornosti v Českém Krumlově ovládne masopustní veselí od 22. do 25. 2. Přijdete si vyrobit nějaký tradiční řemeslný výrobek, nebo si koupíte již hotový od klášterních řemeslníků? A na jakou zabijačkovou specialitu se těšíte?