Policie hledá důležitého svědka násilného trestného činu v centru Liberce

LIBEREC – Policisté hledají nejen svědky fyzického napadení staršího muže v centru Liberce, ale také muže na přiložených fotografiích. Znáte ho?

V ranních hodinách 9. dubna loňského roku došlo v centru města Liberce k fyzickému napadení. V ulici Rumunská, před kavárnou Café Majada, krátce před půl devátou dosud neznámý pachatel fyzicky napadl 61letého muže. V tuto dobu se na inkriminovaném místě nacházelo několik nezúčastněných osob.

„V této souvislosti pátráme nejen po možných svědcích samotného fyzického napadení, ale také po muži, kterého zaznamenala jedna z průmyslových kamer. Právě tento důležitý svědek by svým svědectvím mohl vnést do vyšetřovaného případu důležité informace, které by mohly výrazným způsobem dopomoci k jeho objasnění,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Policie žádá nejen případné svědky celé události, ale také muže na fotografiích, či další spoluobčany, kteří poznávají osobu muže s černými slunečními brýlemi, sportovní postavy, oblečeného do černé mikiny s kapucí, modrých riflí a bílé sportovní obuvi, a který měl na hlavně nasazeného černého kulicha s bílým nápisem nad levým okem, aby se přihlásili prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo navštívili služebnu Obvodního oddělení Liberec – centrum či kterékoli obvodní oddělení Policie ČR.

„V uvedeném případu policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví, kdy pachateli v případě vypátrání a následného odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ dodal mluvčí Robovský.

Foto: Policie ČR