Řidič u Ždírce nad Doubravou přehlédl stojící porouchané auto a způsobil statisícovou škodu

Chvilka nepozornosti a ošklivá nehoda je tady. Tentokrát v úterý 11. února nedaleko Ždírce nad Doubravou na I/34. Foto: video (záznam z palubní kamery), Policie ČR

ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Nepozornost a nevěnování se řízení. To jsou důvody, proč policisté z Vysočiny museli v úterý 11. února řešit dopravní nehodu na silnici I/34 mezi obcemi Chlum a Benátky nedaleko Ždírce nad Doubravou. Dvaatřicetiletý řidič nákladního auta Citroen nestihl zastavit před stojícím porouchaným autem, po nárazu přejel do protisměru a ještě naboural další jedoucí auto. Zranili se dva lidé. Obrovské štěstí měla posádka porouchaného auta, která v tu chvíli stála podél silnice a od bouračky stačila uskočit.

„Řidič nákladního vozidla Citroen projížděl po silnici po přímém úseku ve stoupání ve směru na Benátky. Řidič se zřejmě nevěnoval řízení a nepřizpůsobil rychlost jízdy s ohledem na vzdálenost, na kterou měl rozhled, a nestihl včas zastavit za nákladním vozidlem Avia, které stálo odstavené z důvodu poruchy,“ upřesnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Nákladní auto narazilo do Avie a dál se dostalo částečně do protisměru, kde v tu chvíli projíždělo osobní auto, se kterým se srazilo. Osobák tak skončil v pravém silničním příkopu ve směru jízdy.

Při nehodě se zranil spolujedoucí z nákladního vozidla Citroen, kterého záchranáři odvezli do nemocnice. Lehké zranění utrpěla také spolujedoucí ze sraženého osobního auta. Dechové zkoušky vyloučili alkohol v krvi řidičů. Při nehodě ale vznikla 170tisícová škoda. „Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod,“ dodala Dana Čírtková.