Rušná služba pražských policistů. Nejprve sebevrah a pak i kokain v ledvince

ilustrační foto

PRAHA – Hlídková služba policie je v terénu, kde jako první řeší nastalé problémy. Tentokrát měli policisté plno práce se sebevrahem v Šárce a nad ránem také s feťákem, který řídil pod vlivem kokainu.

První zásah na policisty z hlídkové služby prvního policejního obvodu čekal po půl šesté hodině večerní v Praze 6, kam byli vysláni společně s policisty z místního oddělení Vokovice. „V údolí Divoká Šárka se měl nacházet muž, který chtěl skočit ze skály,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Celou dobu udržoval operační důstojník se zoufalým mužem kontakt přes mobilní telefon a tak jej mohli policisté lokalizovat podle světla z displeje.

Muž stál na samém kraji skalního útesu a mohl okamžitě skočit. Policisté neváhali a pomocí donucovacích prostředků sebevraha dovedli do bezpečí. Tím mu jistě zachránili život. Opilý čtyřiatřicetiletý muž byl ve špatném psychickém stavu předán do péče záchranářů a ti jej následně převezli do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Stejná hlídka policistů si nad ránem, kolem půl druhé hodiny, všimla podezřelého vozu v ulici Milady Horákové v Praze 7. Rozhodli se řidiče zkontrolovat a ten svým nervózním chováním pouze potvrdil, že není vše v pořádku. „Během silniční kontroly se šestatřicetiletý muž podrobil testu na drogy, který byl pozitivní na kokain,“ doplnila mluvčí. Muž byl však nervózní i z dalšího důvodu.

Ten nalezli policisté během kontroly interiéru vozu. Na zadním sedadle ležela ledvinka, kterou se řidič snažil před policisty neúspěšně ukrýt. Když viděl, že je prozrazen, začal na policisty křičet, že vždycky najdou, co hledají a že tam má dalších dvacet gramů kokainu. Kontrola ledvinky to potvrdila, a muž byl převezen na policejní stanici. Muž je podezřelý ze spáchání několika trestných činů a hrozí mu až rok za mřížemi.