V Budějovicích se pohybuje podvodník. Vydává se za pracovníka vodárenské firmy

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V ulicích krajské metropole se pohybuje podvodník, který se vydává za pracovníka vodárenské společnosti. Přichází s tím, že jde vyměnit vodoměr, přičemž si za tuto službu vyinkasuje peníze. Nejmenovaná vodárenská společnost v krajské metropoli upozorňuje, že nejde o jejich zaměstnance.

Několik obyvatel z krajské metropole se na tuto firmu obrátilo s tím, že je navštívil jejich údajný zaměstnanec. „Oslovila nás paní z Českých Budějovic, kde tento člověk přišel vyměnit vodoměr a chtěl za to inkasovat 500 korun. Naštěstí obyvatelka ho do domu nevpustila a na pomoc si přivolala svého vlčáka,“ přibližuje jednu ze situací Jitka Kramářová, mluvčí vodárenské společnosti.

Je také možné, že tuto historku vyzkoušel podvodník u více osob. Tato nejmenovaná vodárenská společnost tedy upozorňuje, že tento člověk rozhodně není jejich zaměstnancem. Provozovatel totiž posílá svým odběratelům vždy předem oznámení o chystané výměně.

Vodoměry se mění po šesti letech, a i laik si může jednoduše zkontrolovat, zda je již čas na jeho výměnu. „Každý vodoměr je opatřen plombou, na které je číslo značící rok instalace. Od tohoto čísla se pak odvíjí šestiletá lhůta pro výměnu vodoměru,“ vysvětluje Jitka Kramářová.

Ověřit si lidé mohou velmi snadno také to, zda skutečně jednají se zaměstnancem vodárenské společnosti. Ve většině případů totiž jezdí viditelně označeným autem s logem firmy. Na sobě mají firemní oblečení taktéž označené logem společnosti. Jejich povinností zároveň také je, prokázat se firemní průkazkou s fotografií. „Pokud mají lidé stále pochybnost, mohou se obrátit na linku 800 120 112, kde jim sdělí, zda je dotyčný skutečně naším zaměstnancem,“ uvedla mluvčí vodárenské společnosti Jitka Kramářová.

Zpozornit by lidé měli právě i v případě, že po nich chce dotyčný hotovost. „Tu naši zaměstnanci nikdy nevybírají,“ doplňuje Kramářová.