Video: Opilý muž nad ránem testoval rychlost policie a strážníků. Nyní čelí trestu

Ilustrační foto: Tomáš Branda

PRAHA – V brzkých ranních hodinách bylo rušno i u Obecního domu v centru Prahy. Opilý muž zde ničil, co mu přišlo pod ruku. Vysvětlení pro strážníky i policisty měl.

„Krátce před čtvrtou hodinou ranní byli strážníci přivoláni k Obecnímu domu v Praze 1, kde opilý muž rozbil skleněnou výlohu restaurace,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová. Oznamovatel, který byl zároveň svědkem řádění pětačtyřicetiletého muže uvedl, že pachatel odešel směrem k vestibulu stanice metra Náměstí Republiky. Opilý muž cestou převracel těžké odpadkové koše a také rozhazoval elektrokoloběžky.

Za malou chvíli na místo dorazila hlídka strážníků, vyzvala muže k prokázání totožnosti a také žádala vysvětlení jeho počínání. „Muž své chování vysvětlil tím, že chtěl zjistit, za jak dlouho hlídka přijede,“ doplnila mluvčí. Vzhledem k tomu, že výtržník začal být pro svou opilost nebezpečný sobě i okolí, použili strážníci hmaty a chvaty na jeho uklidnění. Zároveň byla přivolána hlídka Policie ČR, která si muže převzala pro podezření ze spáchání trestného činu a převezla podezřelého muže na policejní služebnu k dalšímu řešení.