Z obchodu chtěl ukrást olivový olej a stavebnicové figurky. Prý měl chuť na boloňské špagety

Ilustrační foto

ZLÍN – Kuriózní pokus o krádež řešili v úterý zlínští strážníci. Ostraha v supermarketu tu zadržela muže, který si chtěl z obchodu odnést dvě lahve olivového oleje a dvě balení stavebnicových figurek. Po dopadení se snažil své jednání odůvodnit značně neobvyklou výmluvou.

K události došlo k supermarketu v místní části Prštné. „Pracovník ostrahy, který muže při nezákonném jednání přistihl, se krátce po půl třetí obrátil na městskou policii Zlín, a na místo tak zamířila nejbližší hlídka,“ sdělil mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Strážníci následně zjistili, že pachatelem je devětatřicetiletý muž, který nezaplatil za dvoje balení plastových stavebnicových figurek a za dva olivové oleje, vše v celkové hodnotě šest set padesát korun. „K tomu uvedl poněkud kuriózní výmluvu, podle níž si chtěl už více než týden udělat boloňské špagety. Jestli si ovšem hodlal ozdobit jídelní tabuli i panáčky ze stavebnice pro děti, již nevysvětlil,“ uvedl Janík.

Při dalším šetření se ukázalo, že se jedná o recidivistu, který byl za krádeže v nedávné době potrestán. „Tímto skutkem se tak opět dopustil přečinu a strážníci jej předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ uzavřel Janík.