Jak si s životem poradí ošklivé káčátko?

ČESKÝ KRUMLOV – S příchodem jara se všechno probouzí k životu a na svět přicházejí mláďata. Jedno z nich je ale zvláštní. Odchylka? Chyba? Omyl? Jak se vypořádá s posměšky a opovržením uvidíte v divadelní pohádce H. Ch. Andersena Ošklivé káčátko.

Inscenace na motivy klasického příběhu o malém ptáčeti, které se musí od narození vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní, vyhrála diváckou cenu na festivalu Dítě v Dlouhé 2016 a nyní je připravena i pro vás. Na jaře se všechno probouzí k životu a na svět přicházejí mláďata. Rodí se, klubou, líhnou. Čtveřici vajec každou chvílí začnou praskat skořápky. Jedno z nich je ale zvláštní. Odchylka? Chyba? Omyl? Je jinakost prokletí, nebo dar? Nebo obojí? Nebohé ptáče je proto terčem posměšků a opovržení.

Podaří se mu překonat všechna příkoří a najít své místo ve světě? Pokud ano, přijde zasloužená odměna? Dopřejte dětem výjimečný divadelní zážitek 1. 3. od 15 hodin v Městském divadle Český Krumlov. Ve výpravné pohádce na motivy známé pohádky H. Ch. Andersena Ošklivé káčátko, která je určena pro děti od 3 do 10 let, uvidíte Janu Vyšohlídovou, pokračovatelku slavné loutkoherecké rodiny.