Spočítáte Milevské maškary?

MILEVSKO – Už příští týden převezme nadvládu nad tímto jihočeským městem několik stovek maškar! Těšíte se na Bakusův průvod, ohňovou show, vepřové hody, společenský večer pro příznivce masopustu a bohatý hudební doprovodný program s Aničkou Slováčkovou a DJ Páslerem?

Již od dob středověkých slavili v Milevsku konec masopustu Bakusem, který v pondělí a úterý masopustní obcházel městem po hostincích a na Popeleční středu býval pochován v bývalém potoce. Bakusův průvod tvořily komické figury, jeho ženy s dítětem, hrobaři, kostelník, kněz a také kdesi vzadu bláznivý „s křížkem po funuse“.  Ať už jste zblízka, či zdaleka, neváhejte se zúčastnit největšího pestrého maškarního průvodu v republice, který bude procházet ulicemi města. Na náměstí uvidíte maškarní scény, symbolické usmrcení Bakuse a vrácení nadvlády zpět městu. Jen vloni se ho účastnilo 842 masek, tak se máte na co těšit!  

Bakusův průvod a převzetí vlády nad městem proběhne na Náměstí E. Beneše v pátek 21. 2. v 19 hodin za doprovodu ohňové show. Hlavní program začíná 22. 2. již v 9 hodin jarmarkem a vepřovými hody, průvod vychází od Domu kultury v Milevsku ve 14 hodin. O hudební doprovod se postarají kromě jiných Kováčka, Silver band, Fusky dus a Pouličníci, zakončení bude mít na starosti Anička Slováčková s DJ Páslerem. Nezapomeňte, že největší masopustní rej pro všechny generace zažijete jedině v Milevsku!