AKTUALIZUJEME: Kriminalisté mají pravděpodobný motiv vraždy na Táborsku

Dům v Třebišti na Táborsku, kde pravděpobně došlo k vraždě (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Policie dnes zveřejnila další informace k případu vraždy ženy v obci Třebiště na Táborsku. Muž, který ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách zabil svou přítelkyni, je ve vazbě. Kriminalisté mají již i pravděpodobný motiv.

K vraždě došlo ve čtvrtek 13. února 2020 nad ránem v jednom z domů v obci Třebiště (informovali jsme zde). Podezřelý muž byl bezprostředně po činu zadržen na jeho zahradě. Kriminalisté jej obvinili a muž skončil v policejní cele. „Motivem tohoto závažného zločinu byly pravděpodobně vztahové problémy dvojice,“ konstatoval policejní mluvčí Milan Bajcura.

Kriminalisté také podali návrh na vzetí obviněného do vazební věznice. „Soud návrh akceptoval a obviněný muž je v současné době ve vyšetřovací vazbě,“ dodal Bajcura.

Policie se také v rámci vyšetřování obrací na širokou veřejnost. Hledá svědky, kteří mohli přijít v obci Želeč a okolí do kontaktu s mladým mužem a ženou, a to minulou středu 12. února 2020 v době kolem sedmnácté hodiny. „Zejména pomohou informace lidí, kteří mohli být požádáni o odvoz motorovým vozidlem nebo se s nimi v Želči setkali po vystoupení z autobusu ve směru z Tábora,“ upřesnil policejní mluvčí. V tomto případě kontaktuje policii na lince tísňového volání 158.