Lidé v Kolíně jsou nespokojení s úklidem v ulicích, chválí autobusový terminál!

KOLÍN – Město upořádalo anketu na téma přání obyvatel. Lidé měli možnost poslat vedení města vzkaz s pochvalou, nebo kritikou, s konkrétním přáním či nápadem na zlepšení života ve městě. Do bedny přání, která byla umístěna na radnici, letos vhodili na 130 vzkazů.  I když takový průzkum není podle odborných měřítek reprezentativní, kdo měl zájem, dostal prostor k vyjádření.

Vedení kolínské radnice se nyní všemi vzkazy podrobně zabývá a bude-li to možné, autory vzkazů bude kontaktovat s konkrétní odpovědí. Podněty z řad obyvatel Kolína se často týkaly dopravní situací ve městě, výstavby nějakého nového přechodu, míst na parkování, ale například i postavení zábradlí ke schodům divadla nebo ozvučení obřadní síně. Tato přání, zejména starších obyvatel, radnice plánuje realizovat. Stejně tak i požadovanou výstavbu supermarketu v Zálabí, kde ostatně stavební práce již probíhají.

Jak vyplynulo z ankety, nejméně byli místní spokojení s úklidem v ulicích. Místostarostka Iveta Mikšíková za radnici přislíbila posílat do ulic více pracovníků, hledat řešení i se společností provozující technické služby.  Kolínští ale jen nekritizovali, nejčastěji vyjadřovali spokojenost s výstavbou autobusového terminálu.