Masopustní veselí ovládne vsetínský zámek. Děti čeká karneval i oblíbená pátračka

Foto: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – Už po páté ovládne vsetínský zámek masopustní zábava. Čeká vás přehlídka lidových tradic s bohatým doprovodným programem, který zaujme hlavně děti. Kolem se bude linout vůně tradičních zabijačkových dobrot a mlsné jazýčky zas zlákají pečené koblihy a mléčný karamel. Masky s sebou!

Lidovými zvyky našich předků spojenými s fašankem vás letos provede Soubor valašských písní a tanců Vizovjánek s cimbálovou muzikou Ocún. Na programu nebude chybět vodění medvěda, pochovávání basy ani maškarní bál s výukou tanců. V Mramorovém sále se rovněž budou promítat dokumenty o masopustu na Valašsku.

Na masopustní slavnosti samozřejmě nemůže chybět vůně zabijačkových specialit. Pochutnat si budete moct i na pečených koblihách, skvělém mléčném karamelu, medovině a dalších tradičních dobrotách pro děti i dospělé.

Nejmenší návštěvníci se zapojí do tvořivých dílniček, kde si vyrobí masky, užijí si malování na obličej a masopustní hernu. Od tří je čeká karneval se soutěží o nejlepší masku, kde pět výherců získá poukaz do zábavního centra Džungle. Nebude chybět ani pátračka po zámku o zabijačkovou jitrnici.

Akce začíná v neděli 23. února ve dvě odpoledne. Plné vstupné činí 50 korun, snížené 30 a rodinné 110. Účastníci v maskách zaplatí jen polovinu a všichni dostanou na uvítanou netradiční pečenou koblihu zdarma. V ceně jsou navíc i všechny probíhající výstavy, stálá expozice a vyhlídka ze zámecké věže.

Foto: Muzeum regionu Valašsko
Foto: Muzeum regionu Valašsko