VIDEO: Ujížděl policii na Chrudimsku až 170kilometrovou rychlostí

CHRUDIMSKO – V minulých dnech policie zveřejnila záběry z noční honičky na Chrudimsku. Řidič před policisty ujížděl z Bořic až do Chrasti, na této přibližně 10kilometrové trase se řítil rychlostí místy až 170 km v hodině.

V poslední době se policistům snažilo ujet několik řidičů. Tentokrát tak jednal i sedmadvacetiletý muž, který zahlédl majáky policejního vozidla v Bořicích na Chrudimsku. Místo aby na znamení hlídky zastavil, přidal plyn, do obce vjel téměř 160kilometrovou rychlostí, mimo obce jel i 170.

Jeho cesta vedla na Hrochův Týnec, dále přes Přestavlky, Rosice u Chrasti až do Chrasti. „Zde zastavil u hřbitova, vyběhl z vozu a utíkal po svých. Moc sil asi neměl, policisté z chrudimského obvodního oddělení byli rychlejší. Dopadli ho a zajistili. Řidič se přiznal, že stále nemá řidičský průkaz a podrobil se testu na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní,“ uvedla policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

V autě řidič nebyl sám, spolujezdec prý nevěděl, že hrozilo ovlivnění drogami, ani že nevlastní řidičský průkaz. Stejná otázka padla i k majiteli vozidla, kterým je otec ujíždějícího řidiče. I on tvrdí, že neměl tušení o tom, že jeho syn nevlastní řidičské oprávnění, a přiznal, že auto mu zapůjčil k dlouhodobému užívání.

„Za jízdu v době zákazu řízení čelí obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, k tomu si připsal i ohrožení pod vlivem omamné a psychotropní látky, za což mu hrozí dvouleté vězení,“ dodala mluvčí Maturová.

Video: Policie ČR