Mladík kvůli třem tisícovkám zmlátil muže do bezvědomí

JESENÍK – Dvacetiletý mladík z Ostravy 4. února v Jeseníku brutálně zaútočil na 38letého muže a ukradl mu peněženku s osobními doklady a hotovostí tři tisíce korun. Způsobil mu přitom mnohačetná poranění. Jeseničtí kriminalisté útočníka rychle vypátrali a nyní již tráví své dny ve vazbě.

„Výbornou práci odvedli kriminalisté, kteří pracovali na případu loupežného přepadení 38letého muže. Ze zvlášť závažného zločinu si vyslechl obvinění 20letý mladík z Ostravy,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. 38letý muž vyrazil 4. února před šestou hodinou ranní do práce. V Jeseníku ho oslovil neznámý mladík, který chtěl půjčit peníze. Muž mladíkovi koupil pivo, ale peníze mu půjčit odmítl. Mladík muže sledoval do práce a v nestřeženém okamžiku ho zezadu praštil lahví do hlavy. Brutální útok pokračoval kopanci do hlavy a celého těla, dokud 38letý muž neupadl do bezvědomí. Pak ho mladík prohledal a vzal mu peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí tři tisíce korun.

Napadený muž utrpěl při útoku mnohačetná zranění, se kterými byl transportován do Fakultní nemocnice Olomouc a ještě ten den ho lékaři operovali. Kriminalisté ihned začali pátrat po pachateli. Po získání klíčových důkazů vedla stopa k 20letému mladíkovi z Ostravy. Kriminalisté po mladíkovi vyhlásili celostátní pátrání a o spolupráci požádali kolegy z Ostravy. Po několika dnech byl mladík v Ostravě zadržen a převezen do Jeseníku. Soudce akceptoval návrh na vzetí do vazby, a tak je nyní 20letý mladík stíhán vazebně. Za mřížemi může strávit až 10 let.