Na severu Plzeňska se prý pohybuje puma americká!

PLZEŇSKO – Nebyl by to první případ, kdy se na našem území volně pohybuje velká kočkovitá šelma, která do naší přírody nepatří. Ve většině případech zvíře uteklo svému chovateli nebo také ze zoo.

Nyní se objevila čerstvá zpráva, že v okolí obce Mladotice se pohybuje kočkovitá šelma, pravděpodobně puma americká. Zprávu rozborem snímků z fotopasti údajně potvrdilo myslivecké sdružení. Oficiální stránky obce Mladotice k tomu vydalo toto upozornění: „Žádáme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a nenechávali děti bez dozoru. Případné pozorování zvířete hlaste prosím na linku 158.“

Mluvčí policie na náš dotaz odpověděla, že oznámení policie opravdu obdržela a uvedla: „Na základě dostupných snímků bohužel nebylo zatím možné s určitostí potvrdit, že se jedná o pumu americkou, nicméně jistá opatrnost a obezřetnost občanů je na místě.” Zároveň dodala, že není důvod k zbytečné panice.

Mluvčí Zoo Plzeň Martin Vobruba nám řekl: „Byl jsem již v této věci médii kontaktován. S určitostí mohu říci, že z naší zoo žádná puma neutekla.”

Zdroj: Mladotice