Po 14 letech čekání bude mít Salačova Lhota obchvat

V létě příštího roku už pojedou řidiči po novém obchvatu Salačovy Lhoty. Stavba je rekordní, čekalo se na ní 14 let. Foto: Kraj Vysočina

Pelhřimovsko – Obchvat Salačovy Lhoty na silnici II/128 na Pelhřimovsku se v polovině února dostal do důležité stavební fáze. „Po dlouhých 14 letech majetkoprávních příprav začaly v pondělí 17. února práce na 2,42 km dlouhém silničním úseku, který odvede z obce těžkou dopravu. S financováním stavby za více než 90 milionů korun pomůže Kraji Vysočina evropská dotace,“ informoval před zahájením prací hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Trasa obchvatu vede volným terénem a kopíruje vrstevnici. Předpokládá se tedy, že práce budou probíhat hladce. Stavba si vyžádá minimální dopravní omezení v místech křížení se silnicemi na Malou a Velkou Černou a obec Mezilesí. V době napojování staré a nové silnice II/128 bude provoz na dotčených úsecích převedený na provizorní panelovou cestu. Obchvat Salačovy Lhoty mají stavbaři dokončit v létě příštího roku. Ve finálních přípravách před počátkem stavby je i obchvat Lukavce na silnici II/128 na Pelhřimovsku. Pokud hejtmanství získá evropskou dotaci, začít by se mohlo už v roce 2021.