Čokoláda poteče v Brodě proudem

Čokoládový festival osladí Havlíčkův Brod. Foto: cokoladovy-festival.cz

HAVLÍČKŮV BROD – Od pátku 28. února do neděle 1. března bude Brod čokoládový. Kulturní dům Ostrov bude hostit Čokoládový festival, kterého se zúčastní prodejci nejrůznějších čokoládových specialit a dobrot.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 25 stánků. Navíc festival přinese kulinářskou přehlídku, na které skvělí kuchaři předvedou své čokoládové recepty. Už jste třeba ochutnali gaskoňské dušené hovězí maso s čokoládou a armagnacem? Nebo vanilkovou krupicovou kaši z espumy s čokoládovým sněhem ze suchého ledu? Příznivci umění se rádi zastaví u obrazů malovaných hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno.
„Letos bude více ochutnávek a také se uskuteční řada zajímavých soutěží, například tzv. Hra o poklad v podobě dárků od sponzorů a finanční odměnou,“ upřesnil organizátor Chris s tím, že ČokoFest bude také učit, například se návštěvníci dozvědí jak správně vařit čokoládu. Ve festivalovém programu samozřejmě nebudou chybět aktivity pro děti i koncerty. O volný vstup na festival můžete soutěžit na www.cokoladovy-festival.cz.