Zloděj se vloupal do tenisové haly ve Zlíně. Odnesl si desítky tisíc

Ilustrační foto

ZLÍN – Obvinění z krádeže si vyslechl pětadvacetiletý muž ze Zlína. Ten se minulý rok vloupal do tenisové haly ve Zlíně, odkud ukradl desítky tisíc korun. „Soudce okresního soudu muže poslal přímo do výkonu trestu, protože byl za obdobou trestnou činnost již několikrát potrestán, naposledy koncem listopadu loňského roku,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková, která dnes o případu informovala.

Ke krádeži v hale došlo koncem října minulého roku. Muž odtud ukradl peníze a cigarety a následně vypáčil bezpečnostní schránku, ve které našel další finanční hotovost. „Celkově si touto krádeží přišel na padesát pět tisíc korun, které použil pro vlastní potřebu,“ uvedla Kozumplíková.

Kriminalisté totožnost muže odhalili po několika týdnech prověřování, výslechů svědků a na základě odebraných stop. Následně ho zadrželi v bytě na sídlišti ve Zlíně, kde zrovna přebýval u kamaráda.

Podle policie má mladý muž v rejstříku už deset záznamů, a to hlavně za majetkovou trestnou činnost. Nemá stálé zaměstnání ani bydliště a obživu si soustavně opatřuje krádežemi. „Obviněný muž se ke krádežím nepřiznal, naopak tvrdil, že v konkrétní tenisové hale nikdy nebyl,“ dodala Kozumplíková.

Protože hrozilo, že by mohl v trestné činnosti dál pokračovat, skončil rovnou ve vězení. „Kriminalisté navíc čekají na odborná vyjádření u dalších trestních skutků majetkové povahy z loňského i letošního roku, které by mohl mít na svědomí,“ uzavřela Kozumplíková.