Chodí ve dvou a kradou elektroniku. Poznáváte podezřelé muže?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dvojice mužů chodí po obchodních centrech a krade elektroniku. Pohybují se po celé Praze. Jednoduchá taktika jim stále vychází. Poznáváte podezřelé muže na záběrech kamer?

„Pražští policisté pátrají po podezřelé dvojici, která po celé Praze krade notebooky a mobilní telefony,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Povedená dvojice navštěvuje obchody s elektronikou a mají velmi důmyslnou techniku. „Jeden z mužů zaměstná obsluhu a druhý odcizí zboží,“ doplnila mluvčí. Přitom druhý z mužů má u ucha mobilní telefon a dělá, jako že telefonuje. Po činu odejdou z prodejny každý zvlášť.

Policisté v rámci vyšetřování případů krádeže zajistili kamerové záznamy, na kterých jsou zachyceni oba podezřelí muži. Během svého řádění napáchali škodu v řádech několika desítek tisíc korun. Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, kontaktujte prosím linku 158. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky.