Kam o víkendu v Brně? Poradíme, jak si ho užít

Ilustrační foto.

BRNO – Konec února už klepe na dveře, venku je ale ještě stále zima. Přesto neseďte doma a skočte si třeba do Hvězdárny a planetária, vytvořte si něco z hlíny nebo běžte fandit brněnské Kometě.

V Galerii leArt od 17 hodin vypukne tvoření z hlíny. I když je akce určena spíše pro děti, i dospělí se pobaví. Vstupné je 250 korun, v ceně vstupenky je občerstvení, káva, čaj a minerálka. Hotové výrobky si samozřejmě odnesete s sebou domů.

Dnes od 19 hodin vás čeká přednáška Pochopit psa aneb základy etologie. Je vhodná pro majitele problémových psů, nebo jen pro pochopení toho, čemu pes rozumí a čemu ne. Přednáška se koná v čajovně Utopia.

Ve stejný čas probíhá v komunitním centru Lípa akce Deskoffky, která láká na hraní deskových her. V nabídce bude mnoho nových deskovek, přinést si ale můžete tu svoji oblíbenou z domu.

V sobotu v 17 hodin začíná Fashion Designer Show, akce na oslavu a podporu české módní scény. Mezi návrháři se představí studio Theó, věnující se recyklaci, nebo Miroslava Nováková, která propojuje oděvní design s fotografií, grafikou a malbou.

Nabitý program nabízí Hvězdárna a planetárium Brno. Na celý víkend jsou připraveny promítání, například Zrození planety Země 2D, Po stopách Alberta Einsteina, Se zvířátky do vesmíru nebo Relaxace pod hvězdami. Pokud vás zajímá vesmír a tajemno, jsou tyto expozice pro vás to pravé.

A v neděli od 17 hodin přijďte fandit Kometě Brno, která se utká s Olomoucí.