Kriminalisté prověřují nález mrtvého těla muže. Pátrají po totožnosti

Prachatičtí kriminalisté prověřují nález mrtvoly neznámého muže (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Prachatičtí kriminalisté prověřují nález mrtvoly neznámého muže v opuštěné bývalé budově vlakové zastávky na Prachaticku. Po jeho totožnosti pátrají téměř tři týdny. Dnes zveřejnili podrobnosti k případu a žádají veřejnost o pomoc.

Tělo muže bylo nalezeno 8. února 2020 před půl pátou večer v bývalé budově vlakové zastávky Zátoň na Prachaticku. „Šetřením se nepodařilo zjistit totožnost muže, ani zavinění cizí osoby na jeho úmrtí. Pravděpodobnou příčinou smrti bylo podchlazení a předávkování léky,“ uvedla podrobnosti k případu policejní mluvčí Martina Joklová.

Jedná se o muže, bělocha, ve věku 35 až 45 let, štíhlé postavy, výšky 181 centimetrů a hmotnosti 67 kilogramů. Velikost nohy je 24,5 centimetru, což je vzhledem k výšce malá velikost. „Muž má modré oči, hnědé vlasy střižené na ježka, je oholen na tváři a hrudníku, má krátké vousy, na těle není tetování či jizvy. Zuby na dolní čelisti zcela chybí, na horní čelisti jsou zachovány pouze zuby vpravo 2 a 5, vlevo 3 a 4, zbytek je umělá zubní náhrada,“ popsala Joklová.

Na sobě měl zimní bundu khaki barvy (na ramenou má modré čtverce). Dále měl oblečenu mikinu modré barvy se dvěma nápisy přes celou přední část, tričko šedé barvy s dlouhým rukávem, černé riflové kalhoty (na každém stehnu zip ve tvaru oblouku, na nohavicích úplety a v pase úplet s gumou a kalounem), boxerky maskáčového provedení zeleno-hnědo-černé barvy, ponožky černo-hnědé barvy a šedo-modro-černé tenisky.

Do dnešního dne se nepodařilo zjistit totožnost zemřelého muže, a proto policie žádá o pomoc širokou veřejnost. „Veškeré poznatky k neznámé osobě, prosím, sdělte prachatickým kriminalistům na tísňovou linku 158,“ žádá policejní mluvčí.