Stále ve skrytu! Policie hledá vraha, který nenastoupil do vězení!

Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Kriminalisté hledají 66letého Jana Š. odsouzeného za vraždu na území středních Čech, který nenastoupil do vězení. Po muži pátrají již od loňského 3. října.

Muž by si měl odpykávat osmiletý trest za vraždu ve stádiu pokusu, nedovolené ozbrojování a porušování domovní svobody.  Trestného činu se dopustil předloni 8. června v chatové osadě ve Všenorech na Praze-západ, kdy se v noci po návratu z restaurace vydal na návštěvu souseda, s kterým si chtěl vyřídit účty kvůli údajnému poškození svého auta. Převlékl se do montérek, vybavil čelovou svítilnou, kladivem a plynovou pistolí nelegálně upravenou ke střelbě běžnými náboji. Zbraň také použil a souseda z bezprostřední blízkosti střelil do čelisti. Během následující rvačky ho ještě praštil kladivem. Soused se navzdory zranění dokázal ubránit a přivolal si záchranku. Jana Š. následně policisté zadrželi v jeho chatě.

Pokud má někdo informace o hledaném muži a ví, kde se zdržuje nebo skrývá, policie žádá, ať se ozve na linku 158. Muž by mohl být nebezpečný.