Delší, barevnější a zábavnější! Vybarvený běh přichází s novou trasou i hudební hvězdou

Foto: Město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Už popáté se do centra Kroměříže vydají davy nadšenců, kteří otestují vlastní síly a užijí si den plný zábavy. Trasa Vybarveného běhu bude letos ještě delší a vrátí se do Vodní ulice, která procházela rekonstrukcí. Účastníky čeká i bohatý doprovodný program s koncertem oblíbené pražské skupiny Tata Bojs.

Hlavní myšlenkou Vybarveného běhu je přilákat k pohybu i ty, kteří se mu vyhýbají. Nejde v něm o čas ani o pořadí, ale o zábavu a barvy. „I s ohledem na to nejsou dvě kola povinná. Každý z účastníků se sám rozhodne, zda poběží celý závod, nebo jen jeho část,“ dodala Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu. Trasa tak vyjde vstříc i nadšeným sportovcům. Ti si místo 4,5 kilometru budou moct střihnout rovnou šest.

Foto: Město Kroměříž

Běžce bude čekat šest stanovišť s barvami, k tomu proběhnou nástrahami v podobě proudů vody, záplavy bublin, mlhy, kouře z dýmovnic či překážkami z nafouknutých balonků.  „Letos bude více odstínů barev a na prodej budeme mít také větší balení barev. Vůbec poprvé se navíc poběží Lennonovou uličkou a ulicí Ztracená,“ doplnila Nehodová.

Doprovodný program nabídne čtyři odpolední a večerní koncerty v čele s pražskou skupinou Tata Bojs, zábavu pro malé i velké návštěvníky, workshopy, taneční vystoupení i stánky s občerstvením. Pokud na letošním běhu nechcete chybět, přihlaste se prostřednictvím formuláře na webových stránkách události.