Pozor! Podomní podejci zkouši své štěstí v Porubě

Pozor na podomní prodejce a jakékoliv nabídky od nich. V Ostravě je podomní prodej zakázán. Ilustrační foto.

OSTRAVA – Podomní prodejci se v nedávné době snažili lidem nabízet nové smlouvy na energie. Obcházeli domy a byty v pátém obvodě v Ostravě-Porubě, a to i přesto, že v Ostravě je podomní prodej zakázán.

Ke konci minulého týdne strážníci zadrželi tři osoby ve věku od 20 do 25 let. Zadržení zjišťovali, od koho domácnosti odebírají energie a chtěli vidět mimo jiné také platby SIPO. Následně nabízeli lidem změnu dodavatele energií.

Osoby sice argumentovaly tím, že zvoní na zákazníky společnosti, ale protože tito podomní prodejci u sebe neměli žádný seznam zákazníků a postupně zvonili na všechny byty, zasáhli strážníci. Podomní prodej je totiž v Ostravě zakázán.

„Městská policie Ostrava opět připomíná, že podomní prodej je na území města Ostravy zakázán. Upozorňujeme, aby si lidé dávali pozor a nezvaným návštěvám, pokud možno vůbec neotevírali. V případě, že s nimi již budete hovořit, neukazujte jim žádné smlouvy ani jiné výpisy, a především nic nepodepisujte. V případě nejasností se můžete obrátit také přímo na svého dodavatele energií,“ upozorňuje všechny občany ostravská městská policie.

Hlídka městské policie proti podomním prodejcům zasáhla na základě oznámení všímavých občanů, kteří věděli, že podomní prodej je v místě zakázán.