Rušnou noc prožili hasiči na Vysočině a s odstraňováním popadaných stromů pokračují

Silný vítr se opět prohnal Vysočinou. Foto: HZS Kraje Vysočina

VYSOČINA – Na 250 událostí řešili od nedělního odpoledne 23. února hasiči na Vysočině. Silný vítr, který do pondělního rána mohl dosahovat v nárazech až 110 km/h, lámal hlavně stromy, které blokovaly silnice. Nedaleko Velkého Meziříčí dokonce řidič osobního auta po 22.00 hodině strom neviděl a narazil do něj, naštěstí se při nehodě nikdo nezranil.

Zatímco na Havlíčkobrodsku, Pelhřimovsku a částečně také na Jihlavsku začal silný vítr řádit už během nedělního odpoledne, na Třebíčsko a do regionu Žďárska dorazil až v noci. Podle údajů HZS Kraje Vysočina vyjížděli hasiči do pondělní 9.00 hodiny 24. února ke 246 událostem. Nejčastěji odstraňovali padlé stromy a větve, které na silnicích bránily provozu. „Nejvíce případů bylo na Žďársku, kde jednotky od nedělního večera zasahovaly při 65 událostech,“ potvrdila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. V Dolních Borech na Velkomeziříčsku dokonce hasiči museli uvolňovat osobní auto, na které spadl větrem vyvrácený strom. Nikomu se naštěstí nic nestalo.
Odstraňování stromů pokračuje i v pondělí 24. února ráno a bude trvat určitě i během dopoledne. Hasiči pracují například na Benešově náměstí v Křižanově nebo v Sirákově na Žďársku. Strom ze silnice odstraňují také v části obce Kožlí – Bohumilice na Ledečsku.