Pomozte policii s pátráním po zloději, který v Křižanově okradl seniorku

Poznáte muže na záznamu? Pomozte policií s jeho identifikací. Řeší okradení starší ženy. Foto: kamerový záznam, Policie ČR

KŘIŽANOV – Jednaosmdesátiletou ženu okradl v úterý 11. února zatím neznámý pachatel, po kterém pátrají policisté. Muž, kterého zaznamenaly kamery na Benešově náměstí v Křižanově, ukradl odloženou peněženku s penězi a z místa utekl.

„Žena stále před prodejnou, přičemž měla před sebou na parapetu položenou kabelku a peněženku, kterou si pohledem hlídala, a telefonovala. Dosud neznámý pachatel přistoupil k ženě, z parapetu hbitě vzal peněženku s finanční hotovostí a z místa utekl,“ upřesnila situaci policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Kamery zachytily muže v prodejnách na dvou různých místech, kde se ten den pohyboval. Na jednom ze záznamů je tmavovlasý muž oblečený do šedé bundy s kapucí, kalhot hnědé barvy, má modro bílé sportovní boty a v ruce drží modro černý batoh. V druhé části záznamu má muž na sobě tmavě modrou bundu, na hlavě má červenou kšiltovku přehozenou tmavou kapucí.
„Muž by mohl mít pravým okem drobné tetování blíže neurčeného tvaru a velikosti,“ uvedla dále Stanislava Miláčková s tím, že by mohl poskytnout důležité informace k případu.
Pokud ho na záznamu poznáte, víte, kde by se mohl pohybovat nebo kde ho policisté zastihnou, volejte tísňovou linku 158.