Na Bruntálsku se stala tragická nehoda, pro všechny zúčastněné musel letět vrtulník

Fotografie z nehody. Zdroj: Zdravotnická záchranná služba.

BRUNÁL – Včera v odpoledních hodinách došlo k velmi vážné dopravní nehodě, mezi zraněnými byla jedna žena a tři děti. Jedno z dětí na tom bylo při příjezdu integrovaného záchranného systému velmi špatně.

Třiceti šestiletá řidička z Přerovska dostala mezi obcemi Dolní Moravice a Rýmařov smyk a narazila do stromu. V nabourané Toyotě Yaris byly také tři děti. Vážná zranění účastníků nehody si vyžádala asistenci letecké záchranné služby. Na místě také zasahovali policisté.

Nejvážněji byl zraněn osmiletý chlapec, který následkem nehody upadl do bezvědomí. Došlo u něj k zástavě krevního oběhu, záchranáři prováděli nepřímou srdeční masáž s plicní ventilací. Bohužel chlapec utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel.

Řidička Toyoty byla při nehodě těžce zraněna, musel pro ni přiletět vrtulník záchranné služby, který ji přepravil do nemocnice.

„Šestatřicetiletá žena byla ošetřena s poraněním dolní končetiny a následně letecky přepravena do fakultní nemocnice Olomouc,“ dodává mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Další spolucestující, desetiletý chlapec a tříletá dívenka, utrpěli vážná poranění, ale během zásahu zdravotníků byli při vědomí. Chlapec a dívenka nebyli přímo ohroženi na životě. Poté, co záchranáři podali léky a zajistili nutnou přednemocniční péči, byly obě děti vrtulníkem přepraveny do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Dechová zkouška byla u řidičky negativní. Policie nyní zjišťuje okolnosti nehody. Předmětem šetření je například způsob jízdy, zda-li byly správně použity autosedačky, rychlost auta a další detaily tragické nehody. Škoda na majetku je přibližně 40 000 korun.