Pozor! Výstraha před vydatnějším sněžením a větrem platí i na jihu Čech

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Meteorologové vydali na zítřek výstrahu před vydatnějším sněžením a silným větrem. Je třeba se připravit na komplikace v dopravě, protože v některých oblastech se mohou tvořit sněhové jazyky. Obě varování se týkají také Jihočeského kraje.

Podle údajů Českého meteorologického ústavu vejde výstraha před sněžením v platnost ve čtvrtek 27. února 2020 a komplikace s ní spojené lze očekávat až do páteční páté hodiny ranní. Ve čtvrtek večer a v noci na pátek očekáváme v souvislosti s přechodem tlakové níže na západě České republiky vydatnější sněžení, které bude ve druhé polovině noci slábnout.

„Očekáváme zde většinou od čtyř do dvanácti centimetrů nového sněhu. V nižších polohách půjde o těžký, vlhký sníh. Na Šumavě a v Krušných horách se budou tvořit sněhové jazyky,“ uvádí meteorologové. V Jihočeském kraji by pak podle nich mělo sněžit na Strakonicku, Českokrumlovsku a Prachaticku. Řidiči by tedy neměli zapomínat na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy. Nutné jsou pak samozřejmě zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

V platnosti je však na zítřejší večer a noc i výstraha před silným větrem. Jihočeský kraj by měl vítr zasáhnout v deset hodin večer a foukat by zřejmě bude až do pátečních deseti hodin ráno. „V jižní polovině České republiky v noci na pátek očekáváme čerstvý, přechodně až silný severozápadní vítr místy s nárazy kolem 20 metrů za sekundu, to znamená kolem 70 kilometrů za hodinu. Během pátečního dne bude vítr postupně slábnout,“ sdělili meteorologové.