Testy vyloučily nákazu koronavirem u ženy ze Žďáru

Testy potvrdily, že žena ze Žďáru koronavirus nemá. Foto: Shutterstock

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Zdravotní potíže ženy, která se vrátila z italských Benátek, nesouvisí s koronavirem. Dnes jí odebrali vzorky v novoměstské nemocnici. V průběhu dnešního dne je testovali v Národní referenční laboratoři. Jak pro server iRozhlas.cz potvrdila mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková, výsledky byly negativní.

Na Vysočině se jednalo o vůbec první podezření. Ani v Česku se zatím onemocnění u žádného z testovaných Čechů nepotvrdilo. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se 25. února účastnil mimořádného jednání Bezpečnostní rady státu kvůli aktuální situaci související s Covid-19. S ohledem na současný stav v ČR pouze tlumočí doporučení, aby se lidé důsledněji vyvarovali cest do nejvíce rizikových regionů v severní Itálii, Lombardie a Benátska. Obezřetnost při cestách do zahraničí je na místě, lidé musí sami zvážit rizika spojená s cestami do konkrétních destinací.

Kraj Vysočina s ohledem na situaci v ČR nepřijímá žádná omezující opatření. Pokud se situace změní, budou lidé informováni prostřednictvím médií a informace budou také na webu Kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz. „Apeluji na občany, aby zachovali klid a chladnou hlavu a informace čerpali pouze z ověřených zdrojů,“ uvedl dnes hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Aktuální informace o infekci COVID-19 způsobené čínským koronavirem najdete na stránkách ministerstva zdravotnictví. Státní zdravotní ústav zřídil infolinku pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s infekcí COVID-19. Telefonovat můžete denně od 9.00 do 21.00 hodin na číslo 724 810 106.