Vizovičtí se dočkají opraveného koupaliště. Zaplavat by si měli v příštím roce

Ilustrační foto

VIZOVICE – Kdysi oblíbené koupaliště ve Vizovicích je už přes dvanáct let uzavřené a chátrá. Na podzim minulého roku odsouhlasili zastupitelé plán na jeho rekonstrukci, nyní schválili také úvěr na investici za téměř 24 milionů. Opravovat se začne na podzim a první plavci by do areálu mohli vstoupit začátkem letní sezóny v příštím roce.

Projekt počítá s vybudováním plavecké i relaxační části. Chybět nebudou ani moderní hrací prvky pro nejmenší. „Je před námi ještě dlouhá cesta, která povede k plánovanému otevření koupaliště v roce 2021. Věřím, že nám občané Vizovic budou držet palce a děkujeme za jejich podporu,“ sdělila dříve Zuzana Štalmachová, zastupitelka města, předkladatelka návrhu a jedna z hlavních iniciátorek za znovuotevření koupaliště.

Nejvýhodnější nabídku na úvěr získalo město od České spořitelny. „Splácet začneme až v lednu příštího roku. Při velmi výhodné úrokové sazbě 1,62 procent ročně na úrocích město zaplatí celkem 2,435 milionu korun. Celková částka, kterou bude muset radnice během patnácti let uhradit, tak bude činit 23,435 milionu korun,“ přiblížila starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Město také hledá možnosti, jak nákladnou investici financovat i z jiných zdrojů. Jednou z možností je dotace Ministerstva pro místní rozvoj. „Jde o dotaci z podpory a rozvoje regionů určenou na regeneraci brownfieldů. Konkrétně to jsou například místní veřejná sportoviště, tedy i koupaliště,“ popsala starostka. Žádost musí být podána do 20. května. Zda bude úspěšná, se vedení dozví pravděpodobně o několik měsíců později.

Vizovické koupaliště je zavřené od roku 2007. Ve stejném roce ho radnice koupila od TJ Sokol Vizovice za 1,75 milionu korun. V průběhu let si nechala zpracovat několik projektových dokumentací na jeho obnovu, a to za více než 1,47 milionu korun. Ke schválení došlo až v říjnu minulého roku, kdy se pro projekt sešel potřebný počet hlasů v zastupitelstvu.