Břeclavští strážníci se činí: auto na zdi, zraněný pták a bezprizorní voříšek

zdroj: MP Břeclav

BŘECLAV – Při běžné kontrolní činnosti si hlídka strážníků všimla motorového vozidla, které parkovalo u rodinného domu tak těsně, že to očividně nemohlo být úmyslně. Jejich domněnku pak potvrdil i řidič. Auto zaparkoval opodál, ale nezajistil brzdou a tak se samovolně rozjelo. Výsledkem je odřené auto i dům.

V sobotu ráno vyjeli strážníci na žádost operátora Zdravotní záchranné služby Jihomoravského kraje. Měli prověřit oznámení o muži v nouzi. Hlídka zjistila, že se jedná o jejich stálého zákazníka, který téměř denně zbytečně zatěžuje linku 156 vymyšlenými telefonáty. Pozornost městské policie nepovažoval za dostatečnou, tak to zkusil u záchranky. V ohrožení rozhodně nebyl. Po obou složkách se dožadoval nároku na jídlo, teplo a nocleh. Strážníci mu vysvětlili, v jakých případech se na tísňové linky volá.

O zpestření se hlídce v neděli odpoledne v jednom z obchodních domů postarala také moc dobře známá firma. O nákup zájem nejevil, zato velmi hlasitě vulgárně nadával. Proto byl ochrankou ještě před příjezdem hlídky vyveden. Muž se však nezájmem posluchačů nenechal odradit a začal obtěžovat ženu sedící na nedaleké zastávce místní dopravy. To už byl ale v hledáčku operátora kamerového systému. „Strážníci mu naměřili tři promile. Navíc mu museli přivolat záchranku. V opilosti si ještě stačil způsobit zranění hlavy,“ uvedla mluvčí strážníků Lenka Rigó.

Na dalšího zraněného ptáka na břehu řeky strážníky upozornil všímavý občan. Tentokrát nešlo o labuť, ale o volavku, která měla pochroumané křídlo. Hlídka ji opatrně odchytla a zajistila převoz do záchranné stanice. Hledá se majitel voříška, kterého strážníci odchytili okolo půlnoci na čtvrtek na sídlišti Na Valtické nedaleko vchodu č. 63. Pokud znáte tohoto fešáka neurčité rasy bílo šedé barvy, volejte na linku 156.