Do kraje se vrátí zima. Mokrý sníh může lámat stromy a komplikovat dopravu, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu před vydatným sněžením. V noci na pátek a během dopoledne může ve Zlínském kraji napadnout až deset centimetrů mokrého sněhu. Ten by mohl způsobit škody na stromech a drátech elektrického vedení i komplikovat dopravu.

Výstraha vejde v platnost o půlnoci a potrvá až do páteční jedenácté hodiny dopoledne. Sněžení se k nám bude blížit od západu a postupně zasáhne celý kraj. Na jihu se může objevit déšť se sněhem. Zpočátku mírný jihovýchodní vítr se bude měnit na čerstvý severozápadní místy s nárazy 15 m/s.

Během pátečního rána a dopoledne očekávají meteorologové kolem 5 centimetrů nového sněhu, na východě až 10 centimetrů. Přes den bude srážek ubývat a obloha se projasní. Čerstvý vítr začne k večeru slábnout.

Meteorologové radí, aby se lidé připravili na možné komplikace při pohybu venku i na silnicích. V případě mokrého sněhu se dají očekávat škody na stromech a lesních porostech, drátech elektrického vedení i výpadky v energetice. Řidiči by neměli zapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor pak na sněhové řetězy.