Chřipka ustupuje, nemocnice postupně ruší zákazy návštěv

OLOMOUCKÝ KRAJ – Výskyt chřipkových onemocnění v Olomouckém kraji i v celé České republice se pomalu dostává pod hranici epidemie. Nemocnice postupně ruší zákazy návštěv.

Podle nejnovějších údajů Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje se počet onemocnění chřipkou v Olomouckém kraji nachází na hodnotě 1356 nemocných na 100 000 obyvatel, v celé České republice je to pak 1323 nemocných na 100 000 obyvatel, přičemž za hranici epidemie je považována hodnota 1400 nemocných na 100 000 obyvatel. Nejvíce nemocných je stále mezi nejmenšími dětmi do 5 let, více jak 2000 nemocných na 100 000 obyvatel je také ve věkových kategoriích 6-14 let a 15-24 let. K dnešnímu dni je v Olomouckém kraji evidováno 20 případů se závažným klinickým průběhem, 7 lidí v důsledku tohoto onemocnění zemřelo.

Zákaz návštěv zůstává v platnosti ve Fakultní nemocnici Olomouc na Hemato-onkologické a Neurologické klinice, omezení návštěv platí pro Dětskou kliniku. V jednom kalendářním dni je zde povolená návštěva jednomu dospělému rodinnému příslušníkovi dětského pacienta. Zákaz také stále platí v nemocnici Šumperk na ošetřovatelském úseku v Zábřehu. V nemocnicích Prostějov, Přerov, Šternberk, Hranice a Jeseník můžete své blízké navštívit bez omezení.