Na jihu Čech je v preventivní karanténě kvůli koronaviru několik desítek lidí

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Nový typ koronaviru Covid-19 se rychle šíří. První tři případy včera ohlásila i Česká republika. V Jihočeském kraji aktuálně v současnosti žádný takový případ potvrzen není, nicméně několik desítek lidí je zde v preventivní domácí karanténě.

Vzhledem k cestovatelské anamnéze a zdravotnímu stavu nařídili hygienici za měsíc únor celkem 77 karanténních opatření. Nejvíce jich přibylo v minulém týdnu. „Jenom za středu a čtvrtek jsme vydali 44 opatření, většinou u osob, které se vracely ze severní Itálie,“ potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Mezi rizikové oblasti patří v tuto chvíli vedle Číny a přestupu na velkých letištích v Číně i Jižní Korea, Honkong, Irán, Japonsko, Singapur a další postižené oblasti, především právě Itálie. Konkrétně se jedná o regiony Benátsko, Lombardie, Emilia Romagna a Piemont.

Zajímali jsme se také o to, jaká je aktuální situace v krajské nemocnici v Českých Budějovicích. Podle slov tiskové mluvčí Ivy Novákové je personál nemocnice připraven na případné pacienty s onemocněním Covid-19.

V posledních dvou týdnech zde bylo izolováno a vyšetřeno více než 10 pacientů s podezřením na onemocnění novým koronavirem. „U všech byly tyto testy negativní a byli proto propuštěni do domácího léčení. V současnosti není v Nemocnici České Budějovice hospitalizován žádný pacient s podezřením na onemocnění Covid-19,“ uzavřela Nováková.