Řidiči, nepřehlédněte! Na těchto krajských silnicích se letos plánují úplné uzavírky

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Řidiče ve Zlínském kraji během letošní sezóny čeká hned několik úplných uzavírek na krajských silnicích. V rámci předpokládaných osmnácti investičních staveb plánuje Ředitelství silnic Zlínského kraje v průběhu prací čtyři úseky zcela uzavřít. „Na většině ostatních staveb budou pouze částečné uzavírky, zpravidla se světelnou signalizací a střídavým provozem vozidel v jednom jízdním pruhu,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

První z uzavírek čeká řidiče už 13. března na silnici II/150 v Loukově na Kroměřížsku, kde se silničáři zdrží až do 30. listopadu. Objízdná trasa je vedena přes Libosváry a osadu Drholec do Osíčka.

V dubnu se začne pracovat na dalších třech úsecích, které si vyžádají úplné uzavírky. Až do listopadu neprojedete po silnici III/4275 v Tučapech, do října po silnici III/49728 v obci Mistřice a do srpna po silnici III/43826 v Ludslavicích.

Pro nákladní dopravu budou platit úplné uzavírky navíc ještě v Rokytnici na Zlínsku, na silnici od hranice Olomouckého kraje do Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku a v Lutopecnách na Kroměřížsku. Z důvodu výstavby jihovýchodního dálničního obchvatu Otrokovic platí úplné uzavírky také na krajské silnici III/4973 v okolí Kvítkovic.

Konkrétní termíny a podrobné informace k uzavírkám silnic II. a III. třídy bude Ředitelství silnic Zlínského kraje teprve upřesňovat.