Práce ve Vrběticích začnou po zimní pauze. Řidiče opět čeká uzavírka

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Po zimní pauze se v pondělí začalo ve vrbětickém areálu znovu pracovat na plošném sběru munice v blízkosti druhého epicentra exploze. S ohledáním se bude pokračovat, jakmile budou podmínky příznivější. Z bezpečnostních důvodů se také opět začne uzavírat silnice mezi Haluzicemi a Lipovou.

Uzavírky začnou od čtvrtka 5. března v době mezi osmou ráno a čtvrtou odpoledne. „Uzavírání provozu části výše uvedené pozemní komunikace bude realizováno každodenně s možností operativních úprav doby uzavření,“ sdělila dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Od osmi do půl deváté bude umožněn průjezd autobusů podle jízdního řádu.

Práce na ohledání druhého epicentra exploze prozatím obnoveny nebyly. „Velitel zásahu bude reagovat na vývoj klimatických podmínek, a pokud bude předpověď příznivá, práce na ohledání zahájíme. Terén je v areálu velmi podmáčený, což ztěžuje používání těžké techniky, kterou k činnostem na ohledání druhého místa výbuchu nezbytně potřebujeme,“ sdělila Javorková.

Od výbuchů muničních skladů ve Vrběticích uplynulo více než pět let. Jak uvedl dříve krajský ředitel policie Jaromír Tkadleček, práce na ohledání a vyklízení jsou největším, nejdelším a nejdražším zásahem složek integrovaného záchranného systému. Pokud budou podmínky příznivé, hotovo by mělo být v polovině letošního roku.