Strom se zřítil před projíždějící autobus. Jelo v něm jednadvacet cestujících

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Na dnešní ranní jízdu nejspíš nikdy nezapomenou cestující z autobusu, který jel u Petrůvky směrem na Luhačovice. Přímo před kola vozu se totiž zřítil vzrostlý strom. Řidič už střetu zabránit nedokázal.

K nehodě došlo na kopci vedoucím z Petrůvky na Luhačovice. „Vzrostlý strom spadl v 5.45 hodin přímo před projíždějící autobus, v němž v tu dobu cestovalo jednadvacet cestujících. Řidič autobusu už nestihl zabrzdit a na strom najel,“ popsala nehodu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Událost se nakonec obešla bez zranění. „Naštěstí se nikomu nic nestalo a pro cestující přijel další spoj, který je odvezl do cíle. Jejich autobus však již dále bez pomoci nemohl odjet,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Strom zůstal zaklíněný pod zadní nápravou autobusu. „Část zasahující do dalšího jízdního pruhu hasiči odřezali. Zbytek zaklíněného stromu odstranili po ukončeném šetření ze strany policie. Poté autobus mohl odjet,“ popsala zásah Javoříková. Během vyprošťovacích prací policisté kyvadlově řídili dopravu.

Dechová zkouška u třiašedesátiletého řidiče byla negativní. Škoda se předběžně odhaduje na deset tisíc korun. „Další okolnosti dopravní nehody a míru zavinění řidiče prověřují dopravní policisté,“ sdělila Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje