O víkendu se již otevřou některé hrady. Neváhejte a buďte mezi prvními letošními návštěvníky

Hrad Helfštýn, foto giborn, licence CC BY 2.0

OLOMOUCKÝ KRAJ – První březnový víkend nabízí jak akce typické pro zimu, jako třeba bruslení nebo ještě poslední plesy. Ale už se taky otevírají první hrady a tím nám připomínají, že jaro už se blíží. Vybrali jsme pro vás několik akcí, které by vám mohly zpříjemnit nadcházející víkend.

OLOMOUCKO

Na čtyři desítky nejrůznějších druhů plazů, obojživelníků a bezobratlých živočichů můžete o víkendu 7. a 8. března vidět v Pevnosti poznání v Olomouci. Již počtvrté se tam koná akce Odpudiví nebo kouzelní, která představí zvířata ze zemí blízkých, vzdálených či exotických.

Zahájení sezony na hradě Šternberk se koná v sobotu 7. března. Mimo dvou prohlídkových okruhů Liechtensteinské sbírky a speciálního výběrového okruhu Od kuchyně po půdu, budou připravené také masopustní ochutnávky. Prohlídky Lichtensteinských sbírek začínají v 10, 12 a 14 hodin, speciální okruh je připraven jen pro tento den a začíná v 11 a 13 hodin.

V sobotu 7. března můžete v Sokolovně v Litovli vidět dvě divadelní představení v rámci Přehlídky ochotnických divadel. Divadelní spolek za ZA DVEŘMI z Náměště na Hané zahraje v 16:30 hodin představení Zavolejte Jeevse a v 19:30 hodin Divadelní odbor Sokola Litovel zahraje představení SOKL.

PROSTĚJOVSKO

V rámci tradičních divadelních pátků se 6. března v 19:30 hodin v kině Oko v Němčicích nad Hanou představí divadlo Silesia Ostrava. Předvede vám mini muzikál Vrabčák Edith, podtitul hry zní: hraní si a povídání si o tématech ze života slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf. Celá hra je provázena interpretací šansonů slavných francouzských interpretů. Jedná se tedy o mini-muzikál z francouzských šansonů pro dva herce a jednoho klavíristu.

PŘEROVSKO

Loutkové divadlo Sokol Přerov na ulici Brabansko láká děti v neděli 8. března ve 14 a v 16 hodin na loutkovou pohádku Skákavá princezna.

V sobotu 7. března se otevírá hrad Helfštýn. Po celý březen bude otevřen jen o víkendech, a to od 9 do 16 hodin. Pokud bude příznivé počasí, můžete navštívit i Lanové centrum Helfštýn umístěné přímo u parkoviště hradu.

Na zámku v Dřevohosticích se v sobotu 7. března v 19 hodin koná Pyžamový ples pro dospělé. K tanci a poslechu zahraje Sunset Blazice. Těšit se můžete na zábavné soutěže, bohatou tombolu, občerstvení a vodu z rajnochovické studánky.

ŠUMPERSKO

Kouzelnické odpoledne pro děti a rodiče můžete zažít v sobotu 7. března od 13 do 18 hodin v prostorách Jokes&Games na Hlavní třídě v Šumperku. Od 15 do 15:30 hodin vystoupí mág. Připravená je škola kouzelníků a kouzelnická stanoviště.

Oblastní kolo známe písničkové soutěže Porta se uskuteční v sobotu 7. března ve 14 hodin v Domě kultury v Bludově. Zváni jsou všichni příznivci trampské, folkové a country hudby. Od 9 do 11 hodin dopoledne se na tomto místě uskuteční Festival Brána, což je soutěž pro děti a mládež do 18 let v interpretaci zmíněných písniček.

Vepřové hody jsou přichystány v sobotu 7. března od 10 hodin v areálu tělocvičny Skalička v Zábřehu. Můžete ochutnat tradiční zabijačkové pochutiny: jitrnice, prejt, tlačenku, točené pivo, víno a mnoho dalšího. Od 13 do 16 hodin zahraje country kapela Pracka.

JESENICKO

Jeseníku si můžete jít o víkendu zabruslit na lázeňské kluziště v Priessnitzových léčebných lázních. V sobotu 7. března se bruslí od 10:30 do 20:30 hodin a v neděli 8. března od 10:30 do 19:30 hodin.

Na přednášku Vietnam – klenot Asie se můžete vypravit v pátek 6. března v 18 hodin do městské knihovny Rudolfa Zubera v Javorníku.

Na maškarní bál můžete s dětmi vyrazit v sobotu 7. března od 15 do 18 hodin v České Vsi. Bál se koná v sále hotelu Zlatý Chlum.